Kompostér JUWEL AEROPLUS 6000 | Kompostéry | Inlea.cz
+420 (2) 34717580

Kompostér JUWEL AEROPLUS 6000

PRVNÍ NA SVĚTĚ - JUWEL AEROPLUS 6000 je první kompostér, který v krátké době díky své inteligentní vícekomorové soustavě dodává bez větší námahy vynikající kompost. Je určen do všech moderních zahrad. Nový kompostér JUWEL AEROPLUS 6000 vyniká kromě jedinečného a krásného designu především svým inteligentním multikomorovým ... Čítaj ďalej
5 600 Kč
Poslední kus skladem
Očakávané doručenie 23. září
Výrobce: JUWEL
Kód výrobku: LG1665

Potřebujete pomoc nebo máte otázky ohledně tohoto produktu? Zeptejte se nás! info@inlea.cz nebo +420 (2) 34717580

PRVNÍ NA SVĚTĚ - JUWEL AEROPLUS 6000 je první kompostér, který v krátké době díky své inteligentní vícekomorové soustavě dodává bez větší námahy vynikající kompost. Je určen do všech moderních zahrad. Nový kompostér JUWEL AEROPLUS 6000 vyniká kromě jedinečného a krásného designu především svým inteligentním multikomorovým systémem, který „vyrobí“ vynikající kompost v krátkém čase bez pracného a zdlouhavého přemísťování kompostované hmoty.

Přeměna hmoty v kompost probíhá uvnitř kompostéru. Míchání a provzdušňování se provádí v průběhu vyprazdňování komor. Do sběrné komory A je možné umístit velké množství hmoty určené ke zkompostování. Poté se hmota přesype do kompostovací komory B, kde začne vlastní kompostovací proces. Vzhledem ke konstrukci kompostéru je umožněn přívod kyslíku ze všech stran komory, čímž se zintenzivňuje kompostovací proces. Při vzniku velkého množství odpadního tepla tak dochází k redukci objemu a uvolňování vlhkosti. Kompostování může probíhat zcela nerušeně, protože čerstvý materiál se doplňuje do oddělené plnící komory A a nenarušuje tak kompostovací proces v komoře B. Prakticky zkompostovaný materiál se po 6-8 týdnech může přesypat přes rotační klapku do komory C, kde probíhá zrání kompostu.

Kompostovací proces probíhá v několika fázích:

1.Kompostový materiál se umístí do sběrné komory přes velkou plnící klapku (ochrana proti větru). Tento prostor je utěsněný (anaerobní), takže zabraňuje přístupu létajícího hmyzu a současně umožňuje kompostovanému materiálu uchovat si svou vlhkost.

2.Po naplnění sběrné komory se do kompostovací komory zavede (přesype) větší množství zelené hmoty. Budoucí kompost je v této komoře ze všech stran provzdušňován (prostor je aerobní). Díky intenzivnímu přívodu kyslíku (letní / zimní regulace přívodního vzduchu) probíhá rychlé kompostování současně s intenzivním ohřevem hmoty. Přitom se uvolňuje vlhkost a objem kompostovací komory B se neustále zmenšuje. Sběrná komora A tak může být až třikrát vyprázdněna.

3.Po cca 6 až 8 týdnech, v závislosti na ročním období a kompostované hmotě, se komora B pomocí otočné kliky vyprázdní a hmota se přesype do komory C.

4.V dozrávací komoře se kompostovací proces zintenzivní díky kontaktu kompostovaného materiálu se zemí a s různými půdními organismy, které se v krátké době dostanou do kompostu. Kompost pak lze postupně odebírat po otevření spodní klapky.


Vlastnosti a funkce:

- inteligentní vícekomorový systém šetří práci s promícháváním kompostované hmoty

- velké plnící a odběrové klapky s ochranou proti větru clip-in

- nastavitelné větrání pro letní / zimní provoz

- snadné vyjmutí kompostu ze spodní komory

- rychlé kompostování řízeným provzdušňováním

- kompostér AeroPlus 6000 zapadá svým designem harmonicky do jakéhokoliv zahrady

 Vlastnosti produktu

Délka (vnější): 78 m
Šířka (vnější): 78 m
Výška (vnější): 105 m
Hmotnost: 26 kg
Barva: zelená
Objem: 600 L
Materiál konstrukce: plast
Výrobce: JUWEL

Pro tento výrobek nebyly nalezeny žádné recenze.


Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!

Podobné výrobky

Rodinný piknikový koš 47 x 33 x 27,5 cm
145 Kč 289 Kč
InGarden Pikniková plastová sada 20 ks - barevná
78 Kč 129 Kč
GARDEN LINE hrábě s teleskopickou násadou
79 Kč 125 Kč
GARDEN LINE automatický naviják hadice 20 m
1 346 Kč 2 099 Kč