Správný výběr trampolíny
DOPRAVA ZDARMA nad 2 500 Kč!
0 0 Kč
Váš nákupní košík je prázdný!
Lepší nabídky Novinky

Jak si vybrat tu pravou trampolínu

Vlastní trampolína je snem asi všech dětí. Skákáním na trampolíně se úžasně zabaví a zároveň posílí i svou imunitu. No a ani rodiče by se neměli trampolíně vyhýbat. Je vědecky dokázáno, že skákání dělá lidi šťastnějšími, podporuje pohyb lymfy a snižuje tlak i cholesterol. Pokud si chcete koupit trampolínu i do vaší rodiny, poradíme vám, podle čeho si vybrat tu správnou.


Dítě a trampolína s ochrannou sítíKvalita a bezpečnost jsou na prvním místě

Při výběru trampolíny byste v žádném případě neměli podceňovat bezpečnost. Je lepší investovat do kvalitní trampolíny od výrobce s vysokými nároky na kvalitu materiálu a provedení. Právě kvalitní materiál dokáže zajistit delší životnost vaší trampolíny, a to zejména pokud ji chcete mít na zahradě a skákat na ní spolu s dětmi. Samozřejmostí by měla být kvalitní ocelová konstrukce a bezpečnostní prvky.

Před koupí si vždy přečtěte specifikaci dané trampolíny a všímejte si normy kvality, které splňuje. Kvalitní trampolína by měla mít atesty. K trampolíně s velikostí nad 140 cm si pořiďte i ochrannou síť.

Vybírejte podle velikosti

Trampolínu si můžete koupit v různých velikostech. Důležité je při tom, kolik volného prostoru máte v dispozici. V nabídce našeho e-shopu najdete trampolíny s průměrem 1 - 5 m. Fitness trampolíny jsou zpravidla menší a mají průměr kolem jednoho metru. Trampolíny s ochrannou sítí pro více dětí mají v průměru dva a více metrů. Chcete-li trampolínu pro více dětí najednou, zvolte raději větší trampolínu. Pamatujte i na prostor, který máte v dispozici. Z bezpečnostních důvodů byste měli mít alespoň 1 m volného prostoru kolem trampolíny.

Menší skákací plocha zároveň umožňuje menší odpružení. Naopak větší plocha dává prostor i na akrobatické kousky. Při výběru velikosti vaší trampolíny berte ohled na to, že nějakou část zabírají i pružiny a krycí část. Tedy údaj o průměru trampolíny nezahrnuje pouze velikost skákací plochy.

Všímejte si nosnost

Další z mimořádně důležitých údajů, kterého byste si měli všímat při koupi trampolíny, je nosnost. Pokud chcete na trampolíně skákat spolu s dětmi, nosnost by měla být minimálně 100 kg. Každá trampolína zvládne i trochu větší hmotnost, než je doporučeno výrobcem. Snižujete tím však její životnost a v případě velkého přetížení může dojít k úrazu.

Doplňky k trampolínám

Skutečně kvalitní trampolíny by měly mít také bezpečnostní doplňky. Asi nejdůležitějším ochranným prvkem je kryt pružin, bez kterého může dojít k nepříjemným úrazům. Pro trampolíny, na kterých budou skákat děti, je kryt doslova povinností. U trampolín s průměrem nad 140 cm pořiďte i ochrannou síť. V našem e-shopu naleznete trampolíny s vnější, ale i vnitřní ochrannou sítí.


Trampolína AGA SPORT PRO 

Trampolína Aga

Trampolíny v nabídce našeho internetového obchodu splňují ta nejpřísnější kritéria bezpečnosti a kvality. Trampolína Aga SPORT FIT má kvalitní ocelovou konstrukci, která je odolná vůči korozi. Povrch trampolíny odolává UV záření a je proto vhodná i do exteriéru. Díky nosnosti až 160 kg se na ní vyskáče celá rodina. Všechny trampolíny značky Aga splňují bezpečnostní normy EN-71 a mají certifikát německé zkušebny TÜV-GS.Tags: inlea trampolína správý výběr trampolíny jak na to zahrada zábava léto