Jak si usnadnit práci v zahradě? Toto jsou naši top pomocníci!
DOPRAVA ZDARMA nad 2 500 Kč!
0 0 Kč
Váš nákupní košík je prázdný!
Lepší nabídky Novinky

Jak si usnadnit práci v zahradě? Toto jsou naši top pomocníci!Život v rodinném domě se zahradou má své kouzlo, avšak vyžaduje pravidelnou údržbu. Nejvíce práce v zahradě je zejména na jaře a v létě, kdy se sází a následně sbírá úroda. Na toto období je dobré připravit se co nejdříve.Zahradní náčiní a jejich skladování

Práce ve vlastní zahrádce bývá často relaxem. Pro zajištění co největšího pohodlí je třeba mít takové pomocníky, kteří Vám budou dlouho sloužit. Základ Vaší zahradní výbavy by tedy měl tvořit zahradní náčiní. Pokud vaše zahrada disponuje trávníkem, tak její zalévání Vám usnadní zahradní rozstřikovač nebo rozprašovač na vodu. Samozřejmostí v zahradě by měly být také hrábě, vidle a rýče. V případě, že se rozhodnete sázet vlastní úrodu, pevná a univerzální ruční secí zařízení je praktickým pomocníkem pro práci. Následné zalévání Vám usnadní například zavlažovací pistole. Potřebujete místo, kde uskladníte své zahradní náčiní? Před povětrnostními podmínkami je ochrání zahradní domek. Ty jsou dostupné v moderním plechovém provedení nebo i v přirozené dřevěné variantě.
Vyvýšené záhony jako trend

Řekne-li se slovo záhon, tak většina lidí si představí květinové záhony. Ale věděli jste, že vlastní zeleninu a ovoce si můžete vypěstovat i ve vyvýšených záhonech? A to velmi jednoduše.
Jak na vyvýšený záhon?

Budete potřebovat: staré palety, fólii na jezírko, mulčovací kůru, větve, kompost a spoustu univerzální půdy a zeminy.

Postup: Palety pospojujte šrouby, nastříhejte si fólii, kterou následně připevněte spinkovačkou ke vnitřním stěnám záhonů. Dno záhonů vysypte větvemi nebo mulčovací kůrou, následně přidejte vrstvu kompostu. Na závěr nasypte do záhonů prosetou ornou půdu a substrát, do kterého budete sázet například sazenice papriky, rajčata anebo to mohou být i jahody. Fantazii se meze nekladou.

Tip: Chcete-li si zjednodušit práci, tak v nabídce máme již hotové vyvýšené záhony, které vyžadují jen naplnění zeminou.


Pěstování ve sklenících během celého roku

Pěstování plodin na zahradě si můžete užívat po celý rok. Jak? Dobrým příkladem jsou skleníky, které si můžete vybrat v libovolných rozměrech. Tak budete moci mít v lednu čerstvé ředkvičky či mrkev nebo v říjnu kedlubnu a květák a v prosinci to zase mohou být různé bylinky nebo pažitka a řeřicha. Zahradní odpad z následného čištění skleníku nebo kompostovatelný odpad z kuchyně můžete jednoduše zkompostovat ve vlastním zahradním kompostéru, který je schopen pohltit například až 890 litrů odpadu. Kompost se následně přemění na úrodnou masu, vhodnou k hnojení v zahradě.
Práce na zahradě si jednoznačně vyznačuje značné úsilí a finance, avšak požitek z dobře odvedené práce a následné bohaté úrody a udržované zahrady je k nezaplacení. Vždyť se přesvědčte na vlastní kůži. Na inlea.cz najdete vše pro práci na své zahradě snů.