Jak by měl být správně zařízen dětský pokoj?
DOPRAVA ZDARMA nad 2 500 Kč!
0 0 Kč
Váš nákupní košík je prázdný!
Lepší nabídky Novinky

Jak by měl být správně zařízen dětský pokoj?


Pokoj, ve kterém děti tráví nejvíce času, je důležitou součástí domácnosti. Kromě toho, že děti ve svém pokoji spí, hrají si nebo vymýšlejí nějaké nevinné neplechy, často se však ve svém pokojíčku i učí. K psaní úkolů a učení je zapotřebí prostředí, které pro ně bude příjemné a ničím nerušené.

Rozložení a obsah dětského pokoje je velmi důležitý, jelikož Vaše dítě bude svém království trávit spoustu času. Poměr hraček a potřeb na učení či sport by měl být vyvážený a zároveň je důležité, abyste se rozhodli pro správné rozložení nábytku a kvalitní, pohodlné produkty. V principu je třeba rozdělit pokojíček na tři části, a to ty, kde se bude vaše dítě učit, hrát a kde bude spát. Pro psychické a fyzické pohodlí nejmenších je dobré tyto části pokoje rozlišit.


 

Prostředí na učení


Koutek, kde se Vaše dítě bude učit, by jednoznačně měl být světlý. V ideálním případě by se měl nacházet poblíž přirozeného světla, tedy pod oknem. Pokud takovým oknem pokoj nedisponuje, nápomocná může být kvalitní stolní lampa a světlá stěna. Psací stůl by měl být velký, aby si dítě mohlo rozložit své pomůcky k učení. Toto vše je důležité, nicméně klíčovým prvkem při učení by měla být otočná židle. Výběr té správné židle je důležitý, jelikož takto můžete předejít problémům s páteří, únavě při učení nebo nepohodlí a bolestem pánve. Toto prostředí je dobré také dotvořit i ozdobnými prvky, jako jsou květiny, různé tapety nebo barevné držáky na pera. Takto se Vaše dítě bude cítit příjemně, i když si bude právě lámat hlavu nad příkladem z matematiky.
Hrací koutek


Dobře odvedená práce si zaslouží být dobře odměněna. Vašim dětem jednoznačně nezapomeňte dopřát i dostatečný čas na hraní a zábavu. Děti se totiž potřebují ponořit do svého vlastního světa, který nezahrnuje žádné povinnosti nebo školu. A to je dobré, tak to má být. Jednoznačně jim k nekonečné zábavě dopomohou různé hračky, společenské hry nebo i pohodlné koberce a sedací vaky. Všechny tyto drobnosti následně můžete uložit do elegantní skříně nebo komody. Fantazii se meze nekladou, tak pusťte na uzdu svou představivost a přeneste se zpět do dětských dob. Dopřejte svým dětem to pohodlí, které jste vždycky chtěli.
Tip: Pamatujete si na bunkry a stany, které jste jako děti stavěli z přikrývek a plachet? Postavte si stejné i s Vašimi mrňousy! Bude to pro ně velký zážitek.


Kvalitní spánek  


Říše dětských snů je místo, které patří těm nejmenším a zaslouží si být ničím nerušené. K vytvoření jejich soukromí a pohodlí je zapotřebí zejména pohledná dětská postel, pohodlná matrace a k dotvoření atmosféry sáhněte i po tématickém povlečení. Dětské postele jsou dnes dostupné v různých provedeních. Můžete své nejmenší připravit na kariéru  hasiče, fotbalisty či přenést svou princeznu do pohádkového království či kočičí postýlky. Pro co největší pohodlí nezapomínejte na matraci, kterou je třeba vybrat podle velikosti postele. Na závěr Vám nezbývá nic jiného, než pořídit ložní povlečení s motivem oblíbené pohádky Vaší ratolesti. Vždyť kdo by neměl radost z postýlky s Medvídkem Pú nebo Máší a Medvěda?
Správné prostředí pro učení, koutek na hraní a postel pro kvalitní spánek, by mělo být základními stavebními pilíři pro kvalitní dětský pokoj. Vašemu dítěti tak dopřejete nejen ideální prostředí pro tři hlavní aktivity v jeho životě, ale také základy vyváženého života v pozdějším světě dospělých.


Tags: blog dětský pokoj postel komoda stan hračky